Відновлення реабілітаційного лікування застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду

Щороку Тернопільське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області забезпечує застрахованих осіб та членів їх сімей реабілітаційним лікуванням після перенесених захворювань і травм, відповідно до медичних показань.

Однак через повномасштабне вторгнення Росії, направлення на реабілітаційне лікування було вимушено призупинено.

Водночас потреба у реабілітації після складних патологій є нагальною. Саме вчасна реабілітація є одним із головних чинників попередження настання первинної інвалідності та подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму. Тож з червня 2022 року відновлено направлення застрахованих осіб на реабілітаційне лікування.

Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду соціального страхування України за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання, тобто зі стаціонару лікарні.

Після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган виконавчої дирекції Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом. Важливим є те, що реабілітаційне лікування для застрахованої особи – безкоштовне, а на період такого лікування в установленому порядку видається листок непрацездатності.

Повний курс медичної реабілітації можна пройти за широким спектром профілів, а саме: нейрореабілітації, м’язово-скелетної реабілітації, кардіо-пульмонарної реабілітації, після оперативних втручань на органах зору, при порушенні перебігу вагітності, іншій (соматичній) реабілітації.

 

Звертаємо увагу, що направлення не відбувається до закладів, які знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій, та закладів, що перебувають у тимчасовій окупації  (блокуванні).

 

Консультації та роз’яснення щодо реабілітаційного лікування застрахованих осіб у м. Тернополі можна отримати у Тернопільському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, буд. 51 (каб. 310) або за телефоном: 52-21-58.

 

Наталія ВАТРАЛИК, начальник відділу медичних та соціальних послуг Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області