Історична довідка лікарні

1952 р.

Початком організації психіатричної служби в області був 1952 рік, коли за рахунок перепрофілізаціїдермато-венерологічних ліжок на Загребеллі (околиця м.Тернополя) було відкрито чоловічий психіатричний відділ обласної лікарні на 25 ліжок, а в с.Мишковичі колишнього Микулинецького, нині Тернопільського району – психіатрична жіноча лікарня – спершу на 40, а потім на 65 ліжок (гол.лікарВ.П.Тищенко). У відділ і в лікарні працювали 3 психіатри і 2 невропатологи за сумісництвом.

1954 р.

У 1954 році психіатричне відділення Тернопільської обласної лікарні перейменовано в психіатричну лікарню (гол.лікарВ.М.Пономаренко), а в с.Буданів колишнього Буданівського, а нині Теребовлянського району відкрита третя психіатрична лікарня області.

1956 р.

У 1956 році всі стаціонарні психіатричні хворі області переведені в Буданівську психіатричну лікарню, де в цей час було розгорнуто 300 ліжок з профілізацією відділень (чоловічий, жіночий, соматичний психіатричний і наркологічний). Створений у тому ж році обласний психоневрологічний диспансер (гол.лікар А.Г Радомисельський) очолив позалікарняну психіатричну службу, що дало можливість забезпечити диспансерний нагляд за хворими і позитивно позначилось на використанні психіатричних ліжок.

1958 р.

У 1958 році кількість ліжок в Буданівській психіатричній лікарні збільшилася до 400, а в грудні цього ж року в Почаєві відкрито нову психіатричну лікарню на 100 ліжок (гол.лікарГ.Н.Курганов). Таким чином, на кінець 1958 і початок 1959 років психіатричну службу в області представляли: психоневрологічний диспансер і дві лікарні на 500 стаціонарних ліжок. У цьому ж році при Тернопільському медінституті (нині державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського) відкрито кафедру нервових хвороб, організовано наукове товариство невропатологів і психіатрів, робота яких спрямовувалась на поліпшення кваліфікованої допомоги неврологічним хворим.

1959 р.

У 1959 році проведено заходи на зміцнення психіатричної служби області і укомплектування її кадрами. Розширився ліжковий фонд Буданівської і Почаївської психіатричних лікарень. База кафедри психіатрії – стаціонар обласного психіатричного диспансеру – з 25 стаціонарних ліжок зросла до 135. Цей рік офіційно став роком створення стаціонарної психіатричної служби в м.Тернополі. Вже в 1970 році Тернопільска область по забезпеченню населення психіатричними ліжками досягла рівня ряду областей республіки, в яких психіатричні лікарні функціонували 50-70 років.