Від початку року застрахованим особам у місті Тернопіль профінансовано виплат на суму 109,3 млн грн

 

Коли у застрахованої особи настає страховий випадок, пов’язаний з тимчасовою втратою працездатності, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства з урахуванням вимог Положення про комісію (уповноваженого) із страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі поданих документів приймає рішення про призначення матеріального забезпечення цій особі.

Підставою для фінансування є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

За 11 місяців 2022 року Тернопільським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області прийнято заяв-розрахунків на суму 120,9 млн грн для здійснення фінансування матеріального забезпечення 17 495 застрахованим особам. У тому числі на:

– допомогу по тимчасовій непрацездатності – 81 937 тис. грн, або 67,75% суми витрат на матеріальне забезпечення;

– допомогу по вагітності та пологах – 38 787 тис грн, що становить 32,07% від суми витрат;

– допомогу на поховання – 217 тис. грн, що становить 0,18% від суми витрат.

Сума профінансованих за січень-листопад 2022 року Тернопільським міським відділенням заяв-розрахунків страхувальників на матеріальне забезпечення становить 109,3 млн гривень.

Також потрібно зазначити, що з жовтня 2022 року підвищився рівень мінімальної заробітної плати до 6700 гривень. Таке рішення було ухвалено урядом ще минулого року при затвердженні Держбюджету. Рівень мінімальної заробітної плати, який є актуальним на поточну дату, є обов’язковим для всіх українських роботодавців, що використовують найману працю, незалежно від системи оплати праці, що діє на підприємстві, чи форми його власності. Нове значення мінімальної заробітної плати вплинуло на розрахунок деяких показників, зокрема: розмір мінімального страхового внеску ЄСВ за місяць із зарплати працівників – 1 474 грн на місяць (6 700 х 22%), максимальну величину бази нарахування ЄСВ за місяць – 100 500 грн (6 700 х 15), мінімальну середньоденну зарплату для розрахунку декретних – 220 гривень.

 

Богдан Букшований, заступник начальника відділення-начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області.