Усі види допомог фінансуються Фондом у повному обсязі

Кожна застрахована особа має право на компенсацію втраченого заробітку за час тимчасової втрати працездатності, догляду за хворими родичами, самоізоляції від COVID-19, на період відпустки по вагітності та пологах, іншого. Фонд соціального страхування України продовжує гарантувати для українців страховий захист попри воєнний стан.

Згідно з оперативними даними за січень-травень поточного року до Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області звернулося 12,6 тис. застрахованих осіб. Прийнято заяви-розрахунки від страхувальників для надання матеріального забезпечення по 24,5 тис. листках непрацездатності на суму 71,3 млн гривень.

Зокрема, за травень 2022 року прийнято для фінансування заяви-розрахунки від страхувальників на суму понад 15,7 млн грн, що складає 22,07% всіх витрат із початку року.

Тернопільським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області за п’ять місяців 2022 року проведено оплату листків непрацездатності на суму 58,7 млн грн, а саме:

– допомога по тимчасовій втраті працездатності – 44,8 млн грн, або 76,33%  від загальної суми фінансування;

– допомога по вагітності і пологах – 13,6 млн грн (23,26%);

– допомога на поховання – 65,6 тис. грн ( 0,11%);

– допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності в сумі 175,7 тис. грн, або 0,3 відсотка.

Усі надходження направляються на фінансування допомог в оперативному режимі – щойно кошти надходять на рахунок Фонду, вони відразу перераховуються для проведення виплат. Усі види допомог фінансуються Фондом у повному обсязі, однак наявна затримка у строках перерахування коштів, оскільки наразі обсяги надходжень не покривають потребу у видатках на страхові виплати та матеріальне забезпечення у повному обсязі.

Аби забезпечити прозорість фінансової діяльності ФССУ, щоденно публікується інформація про обсяги видатків і напрями проведеного фінансування у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund за тегами #фінансування_оперативно та #фінансування_страхувальників, а також про стан перерахування щомісячних страхових виплат за тегом #фінансування_страхові.

Нагадуємо, що дата фінансування Фондом допомоги залежить від дати подання заяви-розрахунку. Після того, як кошти перераховано на рахунок страхувальника, виплата допомоги працівнику здійснюється ним у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

Олена Самагальська, начальник відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області