Спеціалісти Фонду консультують: «Щодо роботи комісій зі страхування підприємств, установ, організацій»

Згідно з Положенням про комісію із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2017 № 13, на комісію (уповноваженого) покладається обов’язок перевіряти правильність видачі та заповнення листків непрацездатності для прийняття рішення в призначенні або відмові в призначенні виплат матеріального забезпечення застрахованій особі.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне  соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1055 (із змінами) одним із основних завдань ФССУ та його робочих органів є здійснення перевірки обґрунтованості видачі і продовження листків непрацездатності застрахованим особам, здійснення фінансування і контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду.

За 7 місяців 2022 року сектором перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області проведені перевірки роботи комісій із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підприємств, установ, організацій м. Тернопіль з питань відповідності документів для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, догляду за хворими дітьми.

Під час проведення перевірок роботи комісій із соціального страхування на 8 підприємствах перевірено 2762 листки непрацездатності, із них 124 (4,5%) були видані з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ України від 03.11.2004 № 532 (із змінами).

Найбільш типові помилки: не вказана повна назва та адреса підприємства, у графі «число повних років» не вказаний вік хворого, не завжди вказаний режим, призначений хворому, у графі «стати до роботи» не зазначається номер нового листка непрацездатності при закритті лікарняного листка з відміткою «продовжує хворіти» тощо.

У процесі перевірки ці порушення усунені та надано рекомендації комісіям (уповноваженим) із соціального страхування підприємств, установ, організацій щодо перевірки правильності видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

 

Галина Кривокульська, завідувач сектору обґрунтованості видачі листків непрацездатності Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області