Спеціалісти Фонду консультують: «Обґрунтування видачі та продовження листків непрацездатності – під контролем»

Листок непрацездатності – багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та надання матеріального забезпечення застрахованим особам у разі тимчасової непрацездатності.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Фонд виплачує застрахованим особам допомогу по тимчасовій непрацездатності, починаючи з шостого дня, за весь період тимчасової непрацездатності, а у випадках, передбачених законодавством, з першого дня.

Згідно з нормами Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ України від 09.04.2008 № 189 (із змінами), працівники Фонду співпрацюють з медичними закладами у здійсненні контролю за дотриманням чинних нормативно-правових актів з експертизи ТН.

У рамках співпраці з лікувальними закладами посилено контроль щодо порядку і умов видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, якості надання медичної допомоги лікарями відповідно до стандартів медичних технологій лікувально-діагностичного процесу та протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями. Для зменшення випадків необґрунтованої видачі та продовження строків листка непрацездатності здійснюється постійний контроль за неухильним дотриманням правових актів у сфері охорони здоров`я населенню у тісній співпраці з органами Фонду соціального страхування України.

За перше півріччя 2022 року працівниками Тернопільського міського відділення управління ФССУ в Тернопільській області перевірено 2392 листка непрацездатності, виявлено 77 (3,2%) порушень Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ України від 03.11.2004 № 532 (із змінами), та 17 (0,7%) порушень Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.112001 № 455 (із змінами). Повернуті кошти ФССУ за необґрунтовано видані та продовжені листки непрацездатності в сумі 10373 гривні. Такі заходи позитивно впливають на стан організації лікувального процесу, збільшення довіри населення до якості надання медичної допомоги, підвищення ефективності цільового використання коштів Фонду, що є особливо актуальним в період воєнного стану.

 

Галина Кривокульська, завідувач сектору обґрунтованості видачі листків непрацездатності Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області