Спеціаліст Фонду консультує: «Оплата листків непрацездатності під час воєнного стану»

Попри воєнний стан Фонд соціального страхування України продовжує виплачувати застрахованим особам допомогу по тимчасовій непрацездатності. Згідно з постановою Пенсійного фонду України від 02.05.2022 № 4-1 «Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності» застраховані особи можуть отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності, догляду за хворим членом сім’ї, дітьми чи по вагітності та пологах не лише на підставі оригіналу е-лікарняного, але і його витягу. Цей витяг можна використати, якщо роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування України у зв’язку з воєнним станом. Працівник може звернутись до будь-якого відділення Фонду, щоб отримати виплати по тимчасовій непрацездатності на підставі витягу з Е-реєстру листків непрацездатності.

Щоб отримати допомогу від Фонду, перебуваючи за кордоном, застрахованій особі необхідно звернутись до місцевого лікаря для отримання документального підтвердження факту тимчасової непрацездатності із зазначенням діагнозу, передати його дистанційно своєму сімейному лікарю в Україні. На основі створеного МВТН е-лікарняний сформується автоматично. Такий створений без особистого прийому лікарняний є підставою для отримання допомоги соціального страхування України.

У разі вагітності та пологів лікар, який вів (та продовжує вести) вагітність жінки, зможе створити медичний висновок на основі власних попередніх медичних записів.

Для отримання допомоги роботодавець працівника, який знаходиться за кордоном, має опрацювати електронний листок непрацездатності, створити за ним заяву-розрахунок і подати до Фонду на оплату. Від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати матеріальної допомоги.

Можливість створити медичний висновок дистанційно діє для таких категорій непрацездатності:

  • захворювання або травми загального характеру;
  • догляд за хворою дитиною;
  • вагітність та пологи;
  • ортопедичне протезування.

Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не перевищує:

  • 30 днів для категорії «Захворювання або травма загального характеру» та «Ортопедичне протезування», якщо тимчасова непрацездатність триває довше, необхідно подати актуальне підтвердження;
  • 14 днів для категорії «Догляд за хворою дитиною», якщо дитина лікується амбулаторно.

Детальніше про отримання матеріальної допомоги можна дізнатись у Тернопільському міському відділенні управління ВД ФССУ в Тернопільській області (м. Тернопіль, вул. Танцорова, 51) або за телефоном «гарячої лінії» управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області: (0352)52-72-21.

 

Галина Кривокульська, завідувач сектору обґрунтованості видачі листків непрацездатності Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області