Семінар з питань безпеки праці в умовах війни

Керівники структурних підрозділів молокозаводу у співпраці з представниками Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області та управління Держпраці в Тернопільській області провели дводенний семінар з питань безпеки праці та дотримання вимог трудового законодавства під час війни.

В рамках заходу присутніх ознайомлено із внесеними у трудове законодавство змінами на час дії воєнного стану. Ці зміни стосуються, зокрема, прийняття та звільнення працівників з роботи, порядку надання відпусток, обліку робочого часу та іншого. Особливу увагу приділили питанню організації робочих місць у виробничих цехах, проведенню технічних оглядів виробничих об’єктів, наявності захисних огороджень на рухомих частинах устаткування, справності блокувальних пристроїв, використанні засобів індивідуального захисту працівниками під час виконання робіт та проведення атестації робочих місць.

Присутніх на семінарі ознайомлено з основними завданнями Фонду соціального страхування України в Тернопільській області. Важливий наголос зроблено на взаємодії та діалогові з роботодавцями в питаннях охорони праці, профілактики виробничого травматизму. Роз’яснено порядок виплат, які здійснюються Фондом, надано методичну допомогу. Проаналізовано нещасні випадки, які сталися з працівниками заводу протягом останніх років, обговорено їх причини та наслідки.

На завершення семінару рекомендовано посилити контроль за станом охорони праці на окремих дільницях структурних підрозділів. А також провести позапланові інструктажі з працівниками на дільницях та розробити на підприємстві, де виконуються роботи підвищеної небезпеки, організаційно-технічні заходи щодо безпеки праці в умовах дії воєнного стану.

 

Інна Наконечна, страхова експертка відділу профілактики страхових випадків Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області