Готові вирішити, роз’яснити, допомогти

У межах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Тернопільське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області надає матеріальне забезпечення в разі тимчасової втрати працездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, здійснює страхові виплати застрахованим особам, які втратили працездатність внаслідок нещасних випадків на виробництві. Крім того, працівники відділення займаються питаннями реабілітаційного лікування застрахованих осіб після перенесених захворювань у реабілітаційних центрах санаторно-курортних закладів, фінансовим забезпеченням потерпілих на виробництві, спектром послуг медико-соціальної спрямованості: засобами та послугами, які передбачені індивідуальними програмами реабілітації осіб з інвалідністю.

За 9 місяців 2022 року до Тернопільського міського відділення звернулося більше 500 громадян з різних питань. За кожним із цих звернень були надані роз’яснення, вирішені питання в межах страхового законодавства, надані консультації. Окремі звернення вирішувались одразу, а стосовно тих, які потребували додаткового вивчення та залучення спеціалістів інших установ та організацій, інформували заявників у найкоротший строк.

Працівники відділення готові надати кваліфіковані відповіді з питань, які входять до їх компетенції. Завдяки зусиллям та професіоналізму колективу відділення вдається надалі залишатись провідником інтересів та законних прав людини праці. За цей рік працівники Тернопільського міського відділення відвідали особисто за місцем проживання 88 осіб з інвалідністю, щоб дізнатись, якої допомоги очікують люди від Фонду, надати їм необхідну інформацію, проконсультувати та допомогти.

Проте трапляється, коли громадяни одразу звертаються до інстанцій вищого рангу, попередньо не з’ясувавши питання у відділенні Фонду. Такі звернення, як правило, знову направляються до відділення для їх вирішення по суті.

Для прикладу можна навести звернення громадянки М. на «гарячу лінію» виконавчої дирекції Фонду про те, що вона не отримала страхові виплати. З’ясувалося, що кошти від Фонду були зараховані на картковий рахунок громадянки своєчасно, а питання полягало в тому, що банк із технічних причин не зміг направити SMS-повідомлення про зарахування коштів на мобільний телефон заявниці. Таких дрібних непорозумінь варто уникати, щоб у першочерговому порядку вирішувати нагальні проблеми людей.

Тому просимо усіх громадян для отримання відповідей на свої запитання чи з пропозиціями щодо вдосконалення нашої роботи звертатися безпосередньо до відділення.

Тернопільське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області розташоване за адресою: м. Тернопіль, вул. Старий Поділ (колишня Танцорова), 51 (3 поверх) та працює щоденно, крім вихідних та святкових днів з 8.00 до 17.00 год, у п’ятницю з 8.00 до 15.45 год.

Інформацію щодо діяльності можна отримати за телефоном: (0352)52-21-58. Працівники відділення завжди готові вислухати громадян та допомогти, адже будують свою роботу, спираючись не лише на букву закону, а й на принципи людяності, поваги та співчуття.

 

Ігор Повар, страховий експерт з охорони праці Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області