12,41 млн грн страхових виплат з початку року отримали потерпілі тернополяни

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» всі застраховані особи у разі настання страхового випадку мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, фінансування яких здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в порядку, встановленому правлінням Фонду.

Страхові виплати внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань компенсують потерпілим втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Фінансування таких виплат здійснюється у наступному місяці за попередній.

За червень 2022 року Тернопільським міським відділенням управління ВД ФССУ в Тернопільській області потерпілим на виробництві та членам їх сімей перераховано 2,23 млн грн страхових виплат, із них 1,97 млн грн щомісячних страхових виплат потерпілим, 215,66 тис. грн щомісячних страхових виплат по втраті годувальника, виплачено 6,9 тис. грн одноразової допомоги в зв’язку з настанням стійкої втрати працездатності та 36,4 тис. грн допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок виробничих травм.

Загалом від початку 2022 року Тернопільське міське відділення перерахувало 10,95 млн грн страхових виплат внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, кошти отримали 884 потерпілих, 52 особам виплачено 1,17 млн грн щомісячної страхової виплати по втраті годувальника, 212 тис. грн допомоги отримали 10 осіб у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності, виплачено 29,12 тис. грн одноразових допомог потерпілим в разі стійкої втрати професійної працездатності та 45,4 тис. грн одноразової допомоги в разі смерті потерпілого (утриманцям).

Слід зазначити, що з 01 липня 2022 року в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму. Це передбачено ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Зокрема, прожитковий мінімум для працездатних осіб зріс з 2481 гривні до 2600 гривень. Відповідно, зросли суми пов’язаних із ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.

Богдан Букшований, заступник начальника відділення – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області.