Завідувач відділенням

Жара Наталія Тарасівна
Email: tokkpnl@tokkpnl.org.ua
тел: 43-58-49

Психіатричний діагноз – це не вирок, але подолати його самотужки неможливо. У вирішенні цієї проблеми допоможуть лікарі дитячого психіатричного відділення.

Відділення відкрито у 1972 році.Першим завідувачем була Євтушенко Зінаїда Іванівна.Основним фундатором та наставником відділення став Зданевич Олексій Олександрович. Упродовж майже 25—ти років він був не лише завідувачем, але й одночасно очолював та організовував спеціалізовану медичну допомогу дітям області.

З 1997 по 2020 року відділення очолював  лікар-дитячий психіатр вищої категорії

Ястребов Віктор Миколайович. За багаторічний період  його плідної праці відділення зазнало багато успішних змін. Зокрема, проведено реорганізацію палат відділення. З великих багатомісних створено комфортабельні палати на 4 ліжка з усіма зручностями: телевізором, холодильником, меблями для верхнього одягу. Крім того, ще є 2 палати покращеного планування, куди входить окремий санвузол з душовою установкою.

Лікар-психіатр

Курудз Лариса Миколаївна

Лікар-психіатр

image_6483441
Гапанюк Оксана Петрівна

Старша медична сестра

Малюта(Поважна) Марія Іванівна

У    березні   2020 р. відділення очолила молода та енергійна , лікар-психіатр першої категорії , психотерапевт – Наталія Тарасівна Жара. Під її керівництвом сформувався колектив, який злагоджено працює для забезпечення потреб пацієнтів різних вікових категорій.

Разом  із нею  у відділенні багато років працює досвідчений  дитячий лікар- психіатр вищої категорії – Курудз Лариса Миколаївна, тендітна та доброзичлива –  це лікар-психіатр Оксана Петрівна Гапанюк.

Багато  років старшою медичною сестрою відділення  працювала Гладка Надія Іванівна, яка передала естафету  Малюті (Поважній) Марії Іванівні, практичний психолог, магістр по менеджменту ЗОЗ.

Лікування у відділенні охоплює комплекс заходів: раціональний підбір медикаментів, корегування мови, психолого-експериментальні дослідження,   соціальне адаптування,  різноманітні педагогічні прийоми:  ігротерапія,  арттерапія, бібліотерапія, капеланотерапія, формування навиків самообслуговування  та корекційно—педагогічну роботу,яку проводять педагоги-вихователі відділення.  Також ними забезпечується  навчання дітей, що тривалий час перебувають на лікуванні. Навчання проводиться за програмами  загальноосвітніх та  допоміжних  шкіл.

Спеціальні психолого-експериментальні дослідження

допомагають визначити  причини аномальної  поведінки дитини,  стан її  пізнавальної  діяльності, емоційно-вольової сфери та особистості загалом. Поряд  з діагностичною роботою психологом відділення проводяться  психокорекційні заняття.

У відділенні працює логопед , яка займається  консультативною  роботою, виправленням мовних порушень.Проводить групові та  індивідуальні заняття  з дітьми,  які мають вади мови різного генезу.

Відділення швидко завоювало авторитет в області. Завдяки натхненній праці всього колективу з часу його заснування проліковано майже 30 тисяч  дітей.За кожним – людська доля, лікарські роздуми  та тривоги, терпеливість медсестер та молодшого медичного персоналу.