Завідувач відділенням

Ястребов Віктор Миколайович
Email: tokkpnl@tokkpnl.org.ua
тел: 43-58-49

Психіатричний діагноз – це не вирок, але подолати його самотужки неможливо. У вирішенні цієї проблеми допоможуть лікарі дитячого психіатричного відділення.

Відділення відкрито у 1972 році.Першим завідувачем була Євтушенко Зінаїда Іванівна.Основним фундатором та наставником відділення став Зданевич Олексій Олександрович. Упродовж майже 25—ти років він був не лише завідувачем, але й одночасно очолював та організовував спеціалізовану медичну допомогу дітям області.

З 1997 року відділення очолює  лікар-дитячий психіатр вищої категорії

Ястребов Віктор Миколайович. Разом  із ним у відділенні багато років працюють досвідчені лікарі -обласний  дитячий психіатр УОЗ  Тернопільської ОДА Смакоуз Надія Зиновіївна, дитячий психіатр вищої категорії Курудз Лариса Миколаївна. Багато  років старшою медсестрою відділення працювала Гладка Надія Іванівна, яка передала естафету  Поважній Марії Іванівні.

Лікар-психіатр

Курудз Лариса Миколаївна

Лікар-психіатр

Смакоуз Надія Зиновіївна

Старша медична сестра

Поважна Марія Іванівна

Лікування у відділенні охоплює комплекс заходів: раціональний підбір медикаментів, корегування мови, психолого-експериментальні дослідження,   соціальне адаптування,  різноманітні педагогічні прийоми:  ігротерапія,  арттерапія, бібліотерапія, капеланотерапія, формування навиків самообслуговування  та корекційно—педагогічну роботу,яку проводять педагоги-вихователі відділення.  Також ними забезпечується  навчання дітей, що тривалий час перебувають на лікуванні. Навчання проводиться за програмами  загальноосвітніх та  допоміжних  шкіл.

Спеціальні психолого-експериментальні дослідження

допомагають визначити  причини аномальної  поведінки дитини,  стан її  пізнавальної  діяльності, емоційно-вольової сфери та особистості загалом. Поряд  з діагностичною роботою психологом відділення проводяться  психокорекційні заняття.

У відділенні працює логопед , яка займається  консультативною  роботою, виправленням мовних порушень.Проводить групові та  індивідуальні заняття  з дітьми,  які мають вади мови різного генезу.

Відділення швидко завоювало авторитет в області. Завдяки натхненній праці всього колективу з часу його заснування проліковано майже 30 тисяч  дітей.За кожним – людська доля, лікарські роздуми  та тривоги, терпеливість медсестер та молодшого медичного персоналу.