Завідувач відділенням

Насалик Роксолана Богданівна
Email: tokkpnl@tokkpnl.org.ua
тел: 43-58-53

Основною метою діяльності є надання висококваліфікованої спеціалізованої стаціонарної психіатричної, психолого-психотерапевтичної та неврологічної допомоги пацієнтам області та Тернополя з когнітивними розладами.

8 квітня 2016 року в ТОККПНЛ відкрито відділення когнітивних розладів, яке  розраховане на 50 ліжок. Попри відсутність профільних відділень для лікування пацієнтів з когнітивними розладами (порушеннями пам’яті, уваги, орієнтації на місці і в часі, мови, сприйняття, здатності до засвоєння та збереження навичок ) не тільки в області, а й в Україні, виникла необхідність і доцільність створення відділення когнітивних розладів в Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні на базі реорганізованого підліткового відділення.

До слова, з метою впроваджень в практику нових методів діагностики, лікування, огляду складних нозологічних хворих відділення співпрацює з кафедрою неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського. Кураторами відділення є двоє доцентів кафедри. Відділення відремонтовано та оновлено обладнанням завдяки коштам спеціального фонду та благодійним пожертвам. Тут проведено капітальний ремонт, обладнано палати, які відповідають всім сучасним вимогам, на це витрачено близько 900 тисяч гривень.

У відділенні когнітивних розладів

є чотири палати покращеного планування – в кожній палаті є телевізор, холодильник, санвузол, інтернет, WI-FI. Інші палати розраховані на чотирьох пацієнтів кожна. Приймально-оглядова палата, лікарняні палати оснащені сучасними меблями, придбано необхідний інструментарій та вироби медичного призначення. У штаті відділення когнітивних розладів працюють завідувач Колеснікова Людмила Іванівна, головний позаштатний невролог УОЗ ОДА, психіатр – Сеник Марія Олегівна, невролог Насалик Роксолана Богданівна, старша медсестра; психотерапевт; психолог; терапевт; середній і молодший персонал

Лікар-невропатолог

Насалик Роксолана Богданівна

Лікар-психіатр

Сеник Марія Олегівна

Лікар-психолог

Сенишин Валентина Володимирівна

Старша медична сестра

Павелко Наталя Михайлівна

У відділенні забезпечується цілодобовий нагляд і догляд за пацієнтами, виконання профілактичних, лікувальних, реабілітаційних та інших призначень фахівців. З діагностичною та лікувальною метою пацієнтам відділення когнітивних розладів проводяться наступні обстеження: лабораторні; електроенцефалограма; електрокардіограма; ультразвукове дослідження внутрішніх органів; ультразвукове дослідження судин головного мозку; комп’ютерна томографія; магнітно-резонансна томографія; нейропсихологічне тестування. Окрім медикаментозного лікування пацієнти відділення когнітивних розладів  отримують: фізіотерапевтичне лікування (ванни, масаж, ЛФК); водолікування (басейн); аромотерапію.