Завідувач відділенням

Стець Ілона Іванівна
Email: tokkpnl@tokkpnl.org.ua
тел.: 43-63-17

Клініко-діагностична лабораторія почала функціонувати при Тернопільському психоневрологічному диспансері у 1957 році як підрозділ жіночого психіатричного відділення, а з 1972 року – як самостійний структурний підрозділ лікарні. Спочатку аналізи виконували 2 лаборанти, з 1965 року – ще лікар-лаборант, з 1973 – лікар-лаборант-біохімік. У 1980 році був відкритий бактеріологічний підрозділ. До 1996 року лабораторію очолювала Дячук Л.А., у 1996-99р.р. –  Сисак М.М. З 2000 року завідувачем клініко- діагностичної лабораторії працює лікар-лаборант вищої категорії Стець Ілона Іванівна.

На сьогодні у клініко-діагностичній лабораторії працюють 5 лікарів- лаборантів,  з них 4 – з вищою кваліфікаційною категорією, 2 біохіміки першої кваліфікаційної категорії, 18 лаборантів ( 8 з вищою категорією, 5 — з першою),  і 5 молодших медичних сестер.

Об’єм досліджень зріс з 7 методик до 85 і включає загальноклінічні, гематологічні, біохімічні, імунологічні та мікробіологічні види обстежень.

2008 року проведено капітальний ремонт приміщення лабораторії.

Зараз лабораторія використовує нове сучасне обладнання ( спектрофотометр, напівавтоматичний біохімічний аналізатор та аналізатор електролітів, стереомікроскоп та ін.) та нові вдосконалені методики, що значно покращує якість лабораторних досліджень і скорочує необхідні затрати часу.

Старший лаборант

Ханас Галина Іванівна

Лабораторія приєднана до єдиної інформаційної системи лікарні.

За 2016 рік проведено 438707 аналізів, кількість визначень  на 1 робочу зміну перевищила 1000.

У серпні 2014 року лабораторія пройшла чергову атестацію на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду і була атестована на чотири роки.

У 2014-2016 р.р. лабораторія показала високі результати у Програмі міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань по раунду “Клінічна біохімія в клінічній лабораторній діагностиці”, що проводиться Українським Референс-центром з клінічної лабораторної діагностики та метрології НДСЛ “ОХМАДИТ” МОЗ України. За підсумками цього контролю отримано 100% задовільних результатів з 19 показників.

У найближчих планах – автоматизація досліджень системи зсідання крові та гематологічних досліджень.

На базі лабораторії ТОККПНЛ діє пункт забору аналізів лабораторії “Румед”.