Завідувач відділенням

Сас Леся Михайлівна
Email: tokkpnl@tokkpnl.org.ua
тел: 43-58-45

4-е психіатричне (в минулому 1-е жіноче) відділення відкрите в 1958 році. Оскільки наша медична установа є закладом надання допомоги на третинному рівні, тут надається висококваліфікована спеціалізована стаціонарна медична допомога жінкам м. Тернополя та області з гострими та хронічними розладами психіки.

Жодна з професій на землі не вимагає такого гармонійного поєднання розуму і серця, професійної майстерності та людяності, як професія медичного працівника. І тільки ті люди, які здатні співпереживати, брати чужий біль на себе, можуть присвятити себе такій ювелірній справі, як зцілення людської душі. Саме до їх числа і належать ті, хто працював і працює у нашому відділенні. Впродовж 20 років цей підрозділ очолювала знаний в усій області лікар-психіатр Тіщенко Ванда Полікарпівна.

З 1981 року посаду завідувача займала

лікар-психіатр вищої категорії  Алхімова Людмила Миколаївна.   З 1989 року до 2005 року завідувачем відділення був лікар-психіатр вищої категорії Піговський Роман Володимирович. Впродовж довгих років ці справжні лікарі стояли на сторожі здоров’я, невпинна боротьба з психічними недугами додавала пацієнтам надії та сподівань, а їхнім родинам – впевненості в майбутньому.

2005-2020 роки очолювала відділ Батьківська Олександра Мар’янівна, спеціаліст вищої категорії. Виконану роботу важко переоцінити. Активна та сповнена ентузіазму, мудра та завжди молода душею, завідувачка невпинно дбала про розвиток відділу, можливості персоналу та завжди була відкритою до прохань. Понад усім в її роботі стояв пацієнт — його здоров’я і повноцінне життя.

Сьогодні завідувачка відділення

к.мед.наук Сас Леся Михайлівна поряд з лікарем вищої категорії Іванютою Ольгою Володимирівною працюють над покращенням матеріально-технічної бази відділення, впроваджують в лікувальний процес нові методи курації та різнопланові методи реабілітації пацієнтів з психічними захворюваннями, створюють комфортні та сприятливі умови для перебування пацієнтів у лікарні, забезпечують можливості досягнути оптимальної соціальної інтеграції поза межами відділення.

Лікар-психіатр

Гадзінська Олександра Василівна

Лікар-психіатр

Іванюта Ольга Володимирівна

Старша медична сестра

Юркевич Оксана Михайлівна

Старша медсестра відділення   — Юркевич Оксана Михайлівна,  поєднала уважність і щирість, працелюбність та вміння працювати на результат.

Інструктор з трудотерапії Винник Леся Михайлівна працює над розвитком соціально-побутової адаптації пацієнтів з метою подолання наслідків розладів психічного здоров’я, які часто призводять до інвалідизації. Пацієнти охоче відвідують широко впроваджені в роботу відділу методи реабілітації (арттерапія, музикотерапія, біссероплетіння, трудотерапія, бібліотерапія).

Впровадження в роботу відділу швейцарського проекту вимагало наявності дипломованих практичних психологів.  У зв’язку з чим, створено мультидисциплінарну команду, в склад якої входять лікарі та медичні сестри, що надають психологічну допомогу пацієнтам. Для повернення особи до активної участі в житті та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності з пацієнтами проводяться тренінги навиків самостійного життя.

Завдяки старанню та наполегливості персоналу у відділенні чисто і затишно, пацієнти завжди доглянуті та задоволені, отримують необхідну допомогу на високому професійному рівні.

Тут працюють  істинні професіонали, які завжди готові прийти на допомогу незнайомій людині, виявляючи відданість своїй справі, ігноруючи особисті плани і проблеми, часто наражаючись на професійні небезпеки.