Завідувач відділенням

Батьківська Олександра Мар’янівна
Email: tokkpnl@tokkpnl.org.ua

4-е психіатричне (в минулому 1-е жіноче) відділення відкрите в 1958 році. Оскільки наша медична установа є закладом надання допомоги на третинному рівні, тут надається висококваліфікована спеціалізована стаціонарна медична допомога жінкам м. Тернополя та області з гострими та хронічними розладами психіки.

Жодна з професій на землі не вимагає такого гармонійного поєднання розуму і серця, професійної майстерності та людяності, як професія медичного працівника. І тільки ті люди, які здатні співпереживати, брати чужий біль на себе, можуть присвятити себе такій ювелірній справі, як зцілення людської душі. Саме до їх числа і належать ті, хто працював і працює у нашому відділенні. Впродовж 20 років цей підрозділ очолювала знаний в усій області лікар-психіатр Тіщенко Ванда Полікарпівна.

З 1981 року посаду завідувача займала

лікар-психіатр вищої категорії  Алхімова Людмила Миколаївна.   З 1989 року до 2005 року завідувачем відділення був лікар-психіатр вищої категорії Піговський Роман Володимирович.

Нині відділення очолює

Батьківська Олександра Мар’янівна, спеціаліст вищої категорії.  У відділенні працює 2 лікарі-ординатори: Гадзінська Олександра Василівна – 2 кваліфікаційна категорія та Іванюта Ольга Володимирівна – 1 кваліфікаційна категорія.

Першою старшою медсестрою відділення була Ярмоленко А.Ф., згодом її замінила Шегда А.М., а ще пізніше — Бакан М.М. З 2001 року на цій посаді працювала медсестра вищої категорії Буяновська Л.С. З 2008 старшою медичною сестрою працювала Лисак І.М., а з 2009  по 2012 року на цій посаді перебувала Олексович О.І.

Лікар-психіатр

Гадзінська Олександра Василівна

Лікар-психіатр

Іванюта Ольга Володимирівна

Старша медична сестра

Правак Марія Володимирівна

Старшою медсестрою віділення в даний час є Юркевич Оксана Михайлівна. Резервом  старшої медичної сестри відділення впродовж 8 років є Правак Марія Володимирівна, вища кваліфікаційна категорія, яка часто виконує ці обов’язки. На посаді сестри-господині відділення працює Лотоцька Галина Іванівна, яка вдало і професійно керує колективом молодших медичних сестер.

В бойовий і дієвий загін середніх медпрацівників входить 11 медичних сестер.Серед них є як ветерани праці, так і молоді медичні спеціалісти, які вперше прийшли в психіатричний стаціонар одразу ж після закінчення навчальних медичних закладів.  Досвідчені медсестри передають своїм молодшим колегам надбаний досвід, навчають їх любити знедолених пацієнтів, і ділом, і теплим словом, і чуйним ставленням сприяти соціально-психологічній реабілітації хворих.

Високої оцінки заслуговує праця молодших медсестер, які створюють затишок і належний порядок у приміщеннях, дають можливість відчути турботу про себе. Їх  у відділенні 25 чоловік.    В останні роки велика робота проведена по зміцненню матеріалльно-технічної бази відділення.