Завідувач відділенням

Забігайло Наталія Іванівна
Email: tokkpnl@tokkpnl.org.ua
тел:

Історичні факти встановлення психіатричної служби в області розпочинаються із створення амбулаторної допомоги.
У далекому 1956 році у м.Тернополі організований та відкритий обласний психоневрологічній диспансер, який очолила Брездень Віра Дмитрівна – перший лікар-психіатр в області. З 1961 року вона ж організовувала роботу 1-го стаціонарного психоневрологічного відділення при міській лікарні № 1.
За довгі 60 років відділення очолювали Старченко Василь Титович, Кошарський Петро Остапович, Українська Світлана Володимирівна, Фостаковський Богдан Дмитрович, Белко Світлана Пилипівна. Допомагали їм у роботі надійні помічники в особі старших медичних сестер – Гарбузенко Людмила Михайлівна, Шевченко Галина Федорівна.
Диспансерне відділення надавало як психіатричну, так і наркологічну допомогу.

З 1988 по 1993 роки при диспансері функціонувала швидка психіатрична допомога.

З 1996 року обласний психоневрологічний диспансер реорганізовано в амбулаторно-поліклінічне відділення ТОККПНЛ, яке надає консультативну допомогу населенню області та забезпечує спеціалізовану амбулаторну допомогу жителям міста за принципами диспансерного методу і територіальної дільничної системи.
Невпинно спливає час… Змінюється життя… Зазнала змін і позалікарняна психіатрична служба: доповнена дільнична психіатрична служба по обслуговуванню дитячого та дорослого населення, відкрита амбулаторна судово-психіатрична експертиза, відділення платних послуг, відкритий неврологічний кабінет обласного консультування, медичні комісії по огляду водіїв та дозвільної системи, укомплектований психотерапевтом денний психіатричний стаціонар, відкритий кабінет сімейно-психологічного консультування.
Амбулаторно-поліклінічне відділення розраховане на 200 відвідувань у день. У ньому працюють 18 лікарів, 3 психологи, психотерапевти, логопед, 21 медична сестра, 7 медичних реєстраторів, 6 медичних статистиків та 7 молодших медсестер разом з сестрою-господинею.
Куратором у роботі нашого структурного підрозділу являється доцент кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології Венгер О.П., яка надає кваліфіковану допомогу у складних для діагностики випадках.

З 2010 року і по даний час керівником структурного підрозділу

є заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Забігайло Наталія Іванівна. Під її керівництвом працюють лікарі-психіатри дільничної служби, дитячі психіатри, лікарі-неврологи, психологи, лопегод, сексопатолог:

Лікар-психіатр

Белко Світлана Пилипівна

Лікар-психіатр

Жара Наталя Тарасівна

Практичний психолог

Вовк Ольга Володимирівна

Лікар-психіатр

Бідний Дмитро Іванович

Лікар-психіатр

Дзюбчук Олександр Миколайович

Лікар-психіатр

Дзюбчук Наталя Василівна

Лікар-психолог

Горейко Дмитро Іванович

Лікар-психіатр

Вакуленко Любов Юріївна

Лікар-психіатр

Чорній Павло Григорович

Лікар-психіатр

Кошильовська Дарія Матвієвна

Лікар-логопед

Бріль Ірина Леонідівна

Лікар-сексопатолог

Лубкович Ростислав Павлович

Лікар-психіатр

Кордуба Наталя Володимирівна

Лікар-невропатолог

Ромазан Сергій Вікторович

Лікар-невропатолог

Кулянда Тамара Іванівна

Старша медична сестра

Равлів Інна Василівна

Пліч-о-пліч із заступником головного лікаря з поліклінічної роботи з 2012 року працює старша медсестра Равлів Інна Василівна, яка є надійним помічником та організовує роботу середнього та молодшого медичного персоналу. Спільно із сестрою-господинею відділення Гойдан Любов Петрівною вони створюють комфортні і затишні умови для працівників  та відвідувачів.

Робота в амбулаторно-поліклінічному відділенні вимагає постійного удосконалення професійності, організованості та відповідальності шляхом систематичного навчання, що допомагає надавати кваліфіковану медичну допомогу населенню міста та області.

На вимогу сучасності працює електронна система диспансерного обліку в реєстратурі, удосконалені комп’ютерні психологічні тести в кабінеті профоглядів, від недавна впроваджена система електронного запису для проходження комісії на отримання посвідчення водія та дозвільної системи, електронний запис на огляд до лікаря-невролога, що дозволяє чітко регулювати потік  хворих та сприяє оптимізації часу.

Також хочеться звернути увагу на те, що у зв’язку з підвищеним психологічним напруженням у суспільстві та непростою соціально-економічною ситуацією в країні, на базі амбулаторно-поліклінічного відділення ТОККПНЛ створено центр по наданню психологічної допомоги учасникам АТО, де вони мають змогу отримати кваліфіковану допомогу безкоштовно. До роботи залучаються професійні спеціалісти в особі психолога, логопеда, психотерапевта та послуг кабінету аромотерапії.

На даний час ми орієнтуємося на професіоналізм, чуйне відношення до пацієнтів та відвідувачів, економію часу при наданні консультативної допомоги, всестороннє обстеження, співпрацю із сімейними лікарями, райневрологами, райпсихіатрами   та соціальною службою.